Guz jajnika a konieczność usunięcia

Guz jajnika prawego. Witam, jakiś czas temu lekarze wykryli u mnie guza jajnika prawego 6cmx5cm. Guz wielokomorowy, mocno ukrwiony z przegrodami, twardy. Wynik CA 125- 199,4% HE4- 79,95% ROMA- 22.5% Miesiaczka regularna, srednia cykli 28 dni(7d) dolegliwości jakie mam to częste zaparcia,zapalenia pęcherza(krwiomocz), i bol brzucha. Czekam na operacje, ale chciałabym dowiedzieć się czy mam się obawiać złego, usunięcia jajników? Nie mam jeszcze dzieci.

Lek. Katarzyna Szymczak

Na pewno prawy jajnik trzeba będzie usunąć, nie wiem czy guz nacika jeszcze inne narządy? sa przerzuty? z Pani opisu wynika, że nie. Z jednym jajnikiem także można zajść w ciążę. Wszelkie wątpliwości proszę wyjaśnić z ginekologiem.
Pozdrawiam