Guz spikularny w wyniku USG piersi

Witam u mojej mamy wlasnie zrobiono usg piersi oto wynik . W piersi prawe na 10;j stwierdza sie guz spikularny 30x24mm.W ogonie Spenca tej piersi obszary hypogeniczne do 28mm wezly chlonne. W pasze lewej wezly chlonne 14 mm.Piers lewa bez zmian ogniskowch.Poszerzonych przewofow mlekowych nie stwierdza sie.Lewy dól pachowy bez patologi. Prosze powiedziec czy to cos groznego. Bradzo sie boje ze ją strace. Jest szansa ze wytnie sie tego guza i po sprawie?? dziekuje za odpowiedz

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

najprawdopodobniej konieczna jest biopsja aby można było dokładnie stwierdzić z czym mamy do czynienia. Proszę postępować zgodnie z zaleceniami lekarzy. Rokowanie może być określone na podstawie różnych badań a nie jednego wyniku.

Pozdrawiam.

Koniecznie należy zgłosić się do onkologa w celu przeprowadzenia diagnostyki i wdrożenia dalej ewentualnego leczenia. W przypadku potwierdzenia choroby nowotworowej ważne jest nastawienie. Pacjent ma wraz z lekarzem wspólnie walczyć z chorobą. Jako rodzina, Państwo muszą mieć nadzieję i stanowić wsparcie. To najważniejsze.