Guz wielokomorowy w jajniku

dzien dobry moja zona ma 47 lat byla pare dni temu u ginekologa zrobil jej usg i wyszedl guz w jajniku wielokomorkowy. Dostala skierowanie na biopsje oraz markery. Chcialbym sie zapytac czy moze to byc torbiel czy raczej rak... Ona jest wegetarianka i od paru lat stosowala antykoncepcje w postaci spiralki. Czy na usg torbiel mozna z latwoscia wykryc?? Prosze o szybka odpowiedz.
MĘŻCZYZNA, 46 LAT ponad rok temu

Podejrzewam , że w opisie napisano guz WIELOKOMOROWY a nie WIEOKOMORKOWY. W badaniu usg przeważnie łatwo odróżnia się torbiel od innych zmian.Badający wyraźnie użył określenia guz , a nie torbiel , zż

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Wielokomorowy guz jajnika a zakażenie HPV

Guz wielokomorowy wykryty na jajniku. Miesiac temu wykryto u mnie guza na prawym jajniku 5,5cm.guz wielokomorowy,twardy,z przegrodami,mocno ukrwiony. Wynik roma 24% ca125-199 HE4 79,95 . Dodam ze mam wirusa hpv typ52, jestem po zabiegu konizacji, PAP3 HSIL cin3. Chcialabym wiedziec czy mam sie czym martwic,czy guz moze byc zlosliwy? Czy zabieg konizacji i wirus hpv może mieć coś wspólnego z guzem ?pozdrawiam
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Torbiel wielokomorowa jajnika i polip macicy

Dzień dobry. Mam taki problem 3 lata temu stwierdzono u mnie torbiel wielokomorowy jajnika prawego ma ok. 5/8cm. Kilka tygodni temu przyplątał się polip macicy, którego podczas abrazji miałam usuniętego 5 sierpnia od tamtego momentu cały czas krwawiłam i miałam ból po prawej stronie, więc znowu trafiłam na abrazję 2 tygodnie temu, gdy byłam nafaszerowana zastrzykami ból był znośny. Po wyjściu do domu dalej krwawię i ból jajnika prawego jest nie do wytrzymania. Lekarze nie znaleźli przyczyny.
KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu
Robert Markowski Ginekologia
60 poziom zaufania

Szanowna Pani, nie zadała Pani pytania, więc ja zapytam : czy robiła Pani jakieś badania diagnostyczne tej torbieli ?
Czy proponowany był zabieg operacyjny?

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty