Guzek dysplastyczny w wyniku USG piersi

witam. wczoraj byłam na usg piersi które wykazało cytuje fragment opis na godz.12 około 3cm od brodawki obszar o mieszanej echogeniczności-guzek dysplastyczny .Bardzo mie to zaniepokoiło bo do tej pory badania usg wykrywały umie torbiele które mam już od kilku lat i jestem pod stałą kątrolą onkologa ,pan doktur po zobaczeniu winiku zlecił mi biopsje czy może okazać sie to rakowe .Bardzo dziękuje za odpowieć

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Opis badania USG sugeruje, że zmiana jest podejrzana. Biopsja w takim przypadku jest niezbędna. Nie można wykluczyć ani potwierdzić, że zmiana jest złośliwa. Jej charakter oceni właśnie biopsja.