Guzek na dziąśle po leczeniu zęba

Witam.Mam pytanie na dziąsle ale tak jakby od środka zrobiła mi sie twarda kulka jakby guzek,co to może byc.Zrobiło mi to sie po leczenie górnej trójki i czwórki.Zęby te są zaplombowane,później mnie bolały,stwierdzono otwarte kanały szyjkowe,a teraz zęby te przy dotyku mnie bolą.Trochę się denerwuję co może byc przyczyną.Myślałam że to ropa,ale ropa raczej boli i jest miekka w dotyku a to jest twarde.Czy to może byc narośl,torbiel czy jeszcze coś innego.Proszę o odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

To może być zmiana ropna, jednak proszę udać się do stomatologa, który po obejrzeniu zmiany zaleci postępowanie.