Guzek na podniebieniu a możliwe przyczyny

Witam! Na podniebieniu mam niewielki guzek, boli pod wplywem ucisku.Dokladnie umiejscowiony jest pod górnymi jedynkami.Bylam u stomatologa stwierdzil, ze to brodawka.Kazal udac sie do ortodonty.Jak to wyleczyc i czy jest to groźna zmiana?

Witam, jeżeli jest on między jedynkami, po środku, to może być to brodawka, która jest w stanie zapalnym. W takiej sytuacji należy wyeliminować przyczynę, którą może być np: wada zgryzu - zgryz głęboki. Proszę zastosować się do zaleceń lekarza prowadzącego. Pozdrawiam

Jeśli jest to brodawka ( opieram się wyłącznie na Pani opisie i ocenie lekarza dentysty, u którego Pani była ) to nie jest to groźna zmiana - stan zapalny doraźnie można próbować zlikwidować płukankami i żelami. Jednak najlepiej usunąć przyczynę, aby obecny stan nie nawracał. Jeśli spowodowany jest wadą zgryzu - konieczne będzie wdrożenie leczenia ortodontycznego.