Guzek na pośladku u 81-latki

Dzień dobry, moja babcia 81lat od wielu lat miała guzek na pośladku po zastrzyku prawdopodobnie. czekamy na wizytę u chirurga ale może będziecie mogli nam pomóc - jak uśmierzyć ból? babcia cierpi na nadciśnienie tętnicze więc nie może brać za bardzo leków, ale może jakieś okłady? mam wynik usg: w obrębie prawego pośladka na granicy kwadrantów stwierdza się na głębokości około 2 cm otorebkowany guz ze ze zwapnieniami w torebce, uniemożliwiającymi ocenę struktury wewnętrznej. guz średnicy 3 cm.

Można w takim przypadku zastosować środki przeciwbólowe i przeciwzapalne w formie żelu lub maści miejscowo, dostępne w aptece bez recepty. Wynik trzeba skonsultować bezpośrednio z chirurgiem, który zbada babcię i zaleci dalszy sposób postępowania.