Zanik pamięci i problemy ze sprawnością manualną u 84-latki

Mojej babci (84 l.) dzisiaj kilka razy wyleciał z ręki garnek, a po 1,5 godzinnej drzemce zaczęła mówić bez sensu i nie pamiętała o mojej 3 dniowej wizycie. Nie wiem czy jest to istotnie ale ma ona od jakiegoś już czasu wysokie ciśnienie (jednak miejscowa lekarka nic z tym nie robi poza przepisaniem nitrogliceryny) Czy są to objawy starczej demencji czy coś poważniejszego?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy mogą być wynikiem przemijających ataków niedokrwiennych, których czynnikiem ryzyka jest nadciśnienie tętnicze. Pani babcia powinna zostać skierowana do specjalisty neurologa celem ewentualnej diagnostyki i leczenia.

Witam! Oprócz diagnozy neurologicznej Pani babcia powinna mieć również wykonaną diagnozę neuropsychologiczną. pozdrawiam, Karolina Piotrowska