Guzek po lewej stronie szyi

Witam, niedawno wyczułam guzek po lewej stronie szyi (po boku, na wysokości połowy szyi). Ma kształt kulki, która przy dotyku porusza się ("ucieka spod palców"). Co to może być?

Judyta Samul-Jastrzębska

Witam,
Być może jest to powiększony węzeł chłonny. Jednak dokładne określenie charakteru zmiany będzie możliwe tylko po zbadaniu przez lekarza np. rodzinnego.
Pozdrawiam