Guzek rozrostowy i oksyfilny tarczycy

co to jest guzek rozrostowy tarczycy z metaplazją oksyfilną i guzek oksyfilny tarczycy

Witam serdecznie. Metaplazja oksyfilna może wiązać się z podwyższonym ryzykiem rozwoju raka tarczycy. Konieczna jest wizyta u endokrynologa, który na podstawie wywiadu, wyników badań i całości obrazu klinicznego ustali dalsze postępowanie.