Guzek Schmrolla na odcinku lędźwiowym

Witam serdecznie. Bardzo proszę. Nie wręcz BŁAGAM o interpretację mojego zdjęcia kręgosłupa szyjnego: http://www.fotosik.pl/zdjecie/6555f64eff8d4b22 Pracuję na kopalni i oddelegowują nas do dźwigania rzeczy po 100kg w ciężkich warunkach. Zgubiłem gdzieś opis a chciałbym przedstawić mniejwięcej opis kierownikowi by mnie nie wysyłał w takie rejony. Dodam jeszcze że mam guzek Schmrolla na odcinku lędźwiowym. Byłbym bardzo wdzięczny za opis zdjęcia. Pozdrawiam serdecznie. Grzegorz

Dzień dobry Panie Grzegorzu. Opisanie obrazu RTG wykonywane jest przez lekarza radiologa. Nigdy nie leczymy obrazu RTG tylko pacjenta. Nawet przy prawidłowym obrazie RTG może Pan mieć dolegliwości w obrębie układu ruchu. Niektóre zmiany strukturalne można zobrazować wykonując inne badania obrazowe.
Wymaga Pan uzupełnienia wywiadu lekarskiego i dokładnego badania fizykalnego.