Kaszel a możliwość wystąpienia sarkoidozy
Proszę o interpr. RTG płuc - męczy mnie kaszel bez wyraźnej infekcji np. przeziębienia, sporadycznie odczuwam ciężkość i pobolewanie płuc. 5 lat temu miałem stwierdzoną sarkoidozę, zmiany się samoistnie cofnęły. Nie mam juz dostepu do tego specjalisty, lekarz rodzinny stwierdził "coś tam jest" i zlecił cipronex (nie wziałem, ze wzg. na skutki uboczne i brak rozpoznania). Nie mam kopii opisu http://www.fotosik.pl/zdjecie/c488e374cff1e14e http://www.fotosik.pl/zdjecie/2e5ce664cc90f8dd dziękuję

MĘŻCZYZNA, 30 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania
Aby móc właściwie zinterpretować RTG potrzebowałbym do porównania poprzeednie zdjęcia. Widzę zaęszczenia okolic przywnękowych, jednak czy są to zmiany świeże czy stare trudno mi stwierdzić.