Częsty kaszel, infekcje górnych dróg oddechowych i wynik RTG klarki piersiowej

Witam, miewam często kaszel, infekcje górnych dr.od. zlecono mi zdjęcie RTG i proszę o interpretacje opisu rtg płuc: "Płuca z wyższym ustawieniem przepony i niewielkim naczyniowym poszerzeniem wnęk oraz drobnymi cieniami nadprzeponowych zagęszczeń miąższowych obustronnie. Przepona i kąty wolne, cień serca odpowiedni do wieku i typu budowy". 4 lata temu miałem sarkoidozę, samoistnie się cofnęła. Obecnie l.rodzinny twierdzi, ze osłuchowo jest w porządku. Nie odczuwam innych dolegliwości. Dziekuję

Aleksander Ropielewski

Opis nie pozwala na stiwerdzenie jednoznacnzej przyczyny Pańskich dolegliwości. Doradzałbym kontakt z pulmunologiem.