Wynik TK klatki piersiowej a sarkoidoza
Wyniki TK klatki piersiowej w związku z obserwowaną sarkoidozą: zrosty opłucnej szczytów klatki piersiowej, opłucnej międzypłatowej szczeliny poziomej, obustronnie opłucnej śródpiersiowej i opłucnej pzreponowej po stronie prawej.Podopłucnowe rozsiane guzki o średnicy ok.2mm. Pojedyncze zmiany włókniste w szczytach płuc oraz w częściach nadprzeponowych. Zwapnienia w gałęzi LAD tętnicy wieńcowej lewej. Guzki Schmorla oraz zmiany zwyrodnieniwe w trzonach kręgów. Wizyta u pulmonologa za miesiąc.

MĘŻCZYZNA, 44 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
Czy to jest cały opis? czy jest do porównania wcześniejszą TK? Proponuje udać się do lekarza rodzinnego wcześniej,