Guzek w obrębie odbytu a ciąża

Witam. W okolicy odbytu pojawił się bolący guzek byłam u chirurga ten rozpoznał żylaka odbytu. W związku z tym że jestem w ciąży lekarz kazał stosować nasiadówki z sody oczyszczonej i maść posterisan. Jeden dzień jest lepiej drugi znów gorzej. Chciałam zapytać jak długo wchłania się taki guzek?

Lek. Tomasz Budlewski

To różnie bywa, trudno określić, na pewno proszę przygotować się na to że w okresie poporodowym ten stan może się nasilić...