Guzek w okolicy kręgosłupa

Jakieś dwa lata temu wyszedł mi na plecach, w dolnej okolicy kręgosłupa niewielki guzek, o średnicy może niecałego centymetra. Widział go chirurg i powiedział że prawdopodobnie to zwykły włókniak/tłuszczak i żeby ewentualnie obserwować niepokojące objawy. Jednak od pewnego czasu zaczęło mnie to strasznie boleć, szczególnie przy dotyku i schylaniu się. Czy takie objawy może dawać zwykły włókniak którego nie trzeba usuwać, czy powinienem już starać się o poważniejsze badania, jak np. biopsja?

Witam , nie jestem w stanie postawić diagnozy na odległość tej wielkości zmiany w tej okolicy ciała ale wymaga ona tzw. biopsji wycinającej czyli wycięciu całkowitemu z marg. 1mm! tkanek zdrowych! z.żurawski