Guzek, czy to coś poważnego?

Witam,

Mam 21 lat. Jakiś czas temu pisałam do Państwa, mam nadzieję, że i tym razem uda mi się uzyskać odpowiedź. Rok temu wykryłam u siebie mały guzek mniej więcej średnicy 1,5 cm. Zrobiłam biopsję, okazało się, że jest to włókniak i że mogę go usunąć, bo mieści się tuż pod powłoką skóry albo poczekać i obserwować dalszy jego rozwój, a także raz w roku wykonać sobie kontrolną biopsję. Przez cały ten czas nic mnie nie bolało, nie pojawił się żaden obrzęk. Teraz postanowiłam się zapisać na biopsję i z tą właśnie chwilą pojawił się ból w okolicy piersi. Taka nerwowość w zachowaniu.

Bardzo proszę o pomoc, dziekuję.

Dzień dobry!

Na pewno coroczne sprawdzanie i wykonywanie biopsji jest dla Pani bardzo stresujące. Ból rzeczywiście może być wywołany stresem, choć być może właśnie w piersi coś się zaczyna dziać. Trudno jest mi powiedzieć coś więcej nie badając Pani. Może warto pomyśleć o usunięciu włókniaka, skoro jest tuż pod skórą?

Z poważaniem