Czy ten guzek w piersi to coś poważnego?

Mam 21lat proszę napisać mi jak bardzo jest to poważne chce to usunąć tu opis brak symtoms.oc-naruszenie LMP Obie piersi symetryczne, o małym rozmiarze i normalnym kształcie, o budowie gruczołowej. W piersi prawej, w okolicy zaurocznicowej, na godzinie 7 lity owalny hipoechogeniczny guzek o regularnych wymiarach granicznych 16,0x10,0mm, typu FA/ukrwienie obwodowe i centralne w Obserwowano PD.

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Rozumiemy Pani niepokój o swoje zdrowie spowodowane wykrytą zmianą w obrębie piersi. Równocześnie prawidłowo, że wykonuje Pani profilaktyczne badania, aby móc wykluczyć pewne przypadłości i ocenić stan funkcjonowania organizmu.

Nie napisała Pani, czy występują jakieś objawy w obrębie piersi, jak ból, kłucie, obrzęk, czy wydzielina z sutka. Każdy wynik badania należy uwzględniać całościowo wraz z towarzyszącymi dolegliwościami. Analizując przedstawiony opis badania, można by wywnioskować, że uwidoczniono niewielki guzek o regularnych obrysach. Ukrwienie obwodowe mogłoby wskazywać na łagodny charakter zmiany. Taki guzek wymaga stałej obserwacji oraz kontroli.

Z racji odległości, trudno jest ocenić aktualny Pani stan zdrowia, dlatego też proponujemy wizytę u lekarza ginekologa, który oceni konieczność wycięcia zmiany. Na pewno warto było by przeprowadzić biopsję guzka do badania histopatologicznego, które wskazałoby ostatecznie charakter zmiany.

Życzymy Pani szybkiego powrotu do zdrowia!

Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/nie-kazdy-guz-to-rak-oto-najczestsze-lagodne-choroby-piersi

https://portal.abczdrowie.pl/guzek-w-piersi

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.