Guzek podskórny między barkiem a łopatką lewą

Dzień dobry. mam 36 lat. Latem wyczułam guzek podskórny w okolicy między barkiem a łopatką lewą [z tyłu ramienia]. Lekarz rodzinny dał skierowanie do chirurga, chirurg bez dodatkowych badań zlecił wycięcie, choć stwierdził, że zmiana jest za twarda na tłuszczaka. Prywatnie zrobiłam USG: 7mmx3mm, jednorodna zmiana, gładkoodgraniczona, bez patologicznych krwawień i nacieków. Zmianę usunęłam i teraz umieram ze strachu czy słusznie, czy nie trzeba było poprzedzić biopsją? do wyniku histop. 3 tyg.

Witam , standardem światowym jest usuwanie chirurgiczne zmian skórnych o ww. wymiarach w całości , w ramach "biopsji wycinającej"! Nie popełniono żadnego błędu! Proszę na spokojnie czekać na wynik badania! z.żurawski

Absolutnie słuszna decyzja chirurga, że zmiana została wycięta w całości w granicach zdrowych tkanek. Można się nie denerwować. Niezależnie od rozpoznania postępowanie najprawdopodobniej zakończy sprawę i prawidłowe.