Guzek w piersi w wieku siedemnastu lat - czy to coś poważnego?

Mam 17 lat i niedawno wyczułam guzka w lewej piersi. Strasznie się boję! Czy to może być nowotwór? Bardzo proszę o szybką odpowiedź. Mam nadzieję, że to nic poważnego.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Najprawdopodobniej zmiana, którą Pani wyczuła w samobadaniu nie jest groźna. Raka piersi można praktycznie wykluczyć, gdyż nie występuje w tak młodym wieku. Jeśli jednak objawy nie będą ustępować lub się nasilą to należy umówić się na wizytę do lekarza specjalisty ginekologa, który po dokładnym badaniu oraz ewentualnych badaniach dodatkowych będzie w stanie postawić diagnozę.