Guzek w wyniku USG piersi u 29-latki

Interpretacja wyniku badania USG Opis wyniku badania: piersi o utkaniu gruczołowym Przyotoczkowo w PL spoisty przesywalny guzek na g3- odpowiada zmianie 2,6 mm położonej w poszerzonym hipoechogenicznym przewodziku mlekowym. Prawdopodobny brodawczak, w dalszej kolejności innego charakteru zmiany rozrostowe-do weryfikacji bac, doły pachowe bez adenopatii. Mam 29 lat, nie rodziłam, nie stosowałam antykoncepcji hormonalnej, w mojej rodzinie nie było przypadków zachorowań na raka.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opis badania USG wskazuje na podejrzenie brodawczaka. Jest to zmiana typu łagodnego. Najprawdopodobniej ostateczne rozpoznanie będzie można postawić na podstawie wyniku biopsji. Proszę postępować zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego.