Guzek w zewnętrznej stronie piersi wyczuwalny tydzień przed okresem

Mam guzek w zewnętrznej stronie piersi, który jest wyraźnie wyczuwalny tylko około tygodnia przed okresem. Jest twardy i umiejscowiony w jednym miejscu. Poza tym okresem znika. Mam go już trzy lata. Czy powinnam się nim niepokoić? Dziękuję za pomoc. P.S.: Chciałam iść do kliniki chorób piersi ale nie było miejsca na następny rok.

Aleksander Ropielewski

Fakt, że guzek występuje już od 3 lat świadczy o jego niezłośliwym charakterze. Warto jednak podjąć diagnostykę aby określić jego charakter i ew. usunąć go, aby w przyszłości nie stanowił źródła rozwoju nowotworu.