Guzek wykryty podczas USG

Witam, Na badaniu USG doktor wykryła u mnie guzka o wielkości 20mm. Nie powiedziała jednak konkretnie co to jest, podobno albo ciałko żółte lub dermoid. Czy faktycznie po zrobieniu USG od razu nie można stwierdzić czym jest guzek ? Jeśli jest to dermoid o wielkości 20mm to czy jest możliwość usunięcia go w inny sposób jak operacyjny?

Czy faktycznie po zrobieniu USG od razu nie można stwierdzić czym jest guzek ?
- Niestety nie można. Dokładniejszej interpretacji zmiany może posłużyć biopsja cienkoigłowa, a najlepiej doszczętne usunięcie zmiany i poddanie jej badaniu histopatologicznemu.
Jeśli jest to dermoid o wielkości 20mm to czy jest możliwość usunięcia go w inny sposób jak operacyjny?
- Niestety najlepiej usunąć go doszczętnie operacyjnie, gdyż w inny sposób nie ma takiej możliwości.