Guzki na tarczycy i mięśniaki macicy

Dobry wieczór, Nazywam się Anna. W lipcu kończę 40 lat. Na ostatniej wizycie Endokrynolog wykrył mi guzki na tarczycy i cieśni. Oprócz tego USG dopochwowe u Ginekologa na rutynowej kontroli wykazało kilka mięśniaków (ok. 2cm). Czy mogę mieć jeszcze dzieci? Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź, Anna Mrugas

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane dolegliwości z pewnością nie dyskwalifikują Pani jako przyszłej matki. Przed rozpoczęciem starania o dziecko należy wyrównać parametry tarczycy. Wskazana będzie wizyta u ginekologa, który oceni potencjalne ryzyko planowanej ciąży.