Częściowe usunięcie tarczycy i guzki tarczycy

Przeszłam operację częściowego usunięcia tarczycy(lewy płat wraz z cieśnią oraz część płata prawego). Wykonane usg wykazało 2 guzki w lewym płacie i 2 guzki w prawym płacie ok.16mm i 18mm oraz liczne drobne guzki.Biopsja przed skierowaniem na operację wykazała podejrzenie nowotworu pęcherzykowatego płata lewego. W prawym płacie zostawiono mi te 2 większe guzki.Wynik operacji:wole guzowate tarczycy.Czy operując mnie należało usunąć z prawego płata wszystkie guzki?Mam 52 lata-operacja w maju 2013

O zakresie operacji zawsze decyduje chirurg śródoperacyjnie. Zapewne w czasie zabiegu nie widział potrzeby usuwania całego płata prawego tarczycy wraz z guzkami, gdyż nie wyglądały na groźne i podejrzane o tło nowotworowe. Jeśli wynik badania histopatologicznego po zabiegu nie wskazywał na chorobę nowotworową to nie ma powodu do niepokoju. W chwili obecnej należy być pod stała opieką endokrynologiczną i spełniać zalecenia endokrynologa prowadzącego.