Guzki przy kości szczękowej i ropa w dziąśle a wyrzynające się ósemki

Witam. Wczoraj wyczulam pod zuchowa jakby przy kości szczękowej guzek. Z drugiej strony w tym samym miejscu również mam taki sam guzek, również bolacy przy dotyku. Czy może to mieć związek z wyrzynajacymi się osemkami? Właśnie wychodzą mi te zęby już po raz któryś z kolei i za kazym razem jak trochę wyjdą chowają się znowu. Zauwazylam też ze z dziąsła wydobywa się ropa. Proszę o odpowiedź czy owe guzki mogą mieć związek z osemkami? Z góry dziękuję.

Ropa wydobywająca się spod dziąsła świadczy o dużym stanie zapalnym który może się objawiać w taki sposób jak Pani opisała. Niezbędna jest pilna wizyta u stomatologa i wykonanie zdjęcia RTG pantomograficznego w celu oceny zęba i otaczającej kości. Prawdopodobnie będzie trzeba usunąć ząb przyczynowy.