Czy guzki na czyi są związane z niedoczynnością tarczycy?

Witam mam 18 lat. Od jakoś tygodnia wyczulam na szyi 2 guzki jeden, wydaje mi się ze to powiększone węzły chłonne. Ten po lewej jedt dosyć bolesny przy dotyku. Temperatura cały czas ok.37- 37,5. Długi czas czuje juz ogólnie osłabienie swojego organizmu, oprócz tego nic innego mi nie dolega. Choruje na niedoczynność tarczycy. Czy to ma z tym związek? Co mi dolega?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Guzki, które zaobserwowała Pani na szyi, to rzeczywiście mogą być powiększone węzły chłonne, tym bardziej, że najprawdopodobniej przechodzi Pani infekcję, na co wskazuje podwyższona temperatura. Jednak aby wykluczyć inne możliwości potrzebna jest ocena lekarza, może to być lekarz pierwszego kontaktu.