Guzki w płucach i wynik TK

W płucu prawym:w segmencie 2 podłucnowe guziki dł.0,55cm oraz 0,25 cm. W płucu lewym:w segmencie 1/2 podpłucnowy guzek śr.0,5 cm. W segmencie 6 podpłucnowy guzek śr.0,3 cm. W segmencie 10 podpłucnowy guzek dł. 0,4 cm. W dolnych płytach obu płuc skąpe zmiany włókniste. Węzły chłonne wnęk płucnych oraz śródpiersia niepowiększone. Wnioski: Obraz KT zmian drobnoguzkowatych płuc niechrakterystyczny. Dalsza kontrola obrazowa wg . zaleceń pulmonologa. Proszę o interpretację opisu badania KT.

Witam , dokonując interpretacji musiałbym słowo w słowo przepisać opis!!! Najważniejsza jest konkluzja=wnioski: obraz niecharakterystyczny , tzn. badanie TK nie jest w stanie postawić podejrzenia przyczyny istniejących w płucach guzków!!! Szczegóły dalszej sugerowanej diagnostyki omówi z Panią pulmonolog prowadzący! z.żurawski