Guzki w tarczycy a laserowa korekcja wzroku

Witam! Mam 23 lata. Ostatnio byłam u lekarza, ponieważ nie mogę zejść z wagi. Tylko to był jedyny problem, dla którego wybrałam się do lekarza pierwszego kontaktu. Zrobiłam badania krwi plus badanie TSH. Dodatkowo miałam zrobione USG tarczycy. Wyniki: Badanie TSH 5.9 dla normy (0.4-7.0). Wyniki krwi są przedstawione w tym linku: http://imageupload.org/en/file/235537/bezantytua-u.jpg.html USG tarczycy: Płat prawy: 40/21/21 mm, obj=9,4 ml z niejednorodnym guzkiem izoechogenicznym średnicy 18mm. Płat lewy: 41/16/17 mm, obj=5,7 ml, z izoechogenicznym guzkiem średnicy 8mm. Cieśń niepogrubiona. Po za tym echostruktura jednorodna, prawidłowa. Dgn. struma nodosa. Jutro odbieram dodatkowe badania na FT4, FT3. Proszę mi powiedzieć, czy faktycznie to jest początek tarczycy u mnie? Czy da się jakoś zapobiec dalszemu rozwojowi choroby tarczycy? Mam wizytę u specjalisty niedługo, lecz chciałabym zapytać czy ten mój wynik dyskwalifikuje mnie do laserowej korekcji wzroku? Bardzo mi zależy na tym zabiegu. Co do badań krwi moje OB ma wynik 4 czy to niski wynik? Pozdrawiam

Witam! Wg norm podanych przez Panią dla laboratorium, w którym wykonywała Pani badania, TSH jest prawidłowe, choć podany zakres wartości referencyjnych jest tutaj dość szeroki. Czynność tarczycy rzetelnie będzie można ocenić dopiero po uzyskaniu wyników wolnych hormonów tego gruczołu - fT3 i fT4. Na podstawie badania USG stwierdzono wole guzkowe - czyli powiększenie tarczycy z obecnością guzków w miąższu. Konieczna jest konsultacja endokrynologiczna i najprawdopodobniej wskazane będzie wykonanie biopsji aspiracyjnej cienkoigłowej (BACC), w celu zbadania charakteru guzków. OB wg najczęściej stosowanych norm jest prawidłowe, ale należy odnieść wynik do wartości referencyjnych laboratorium, w którym wykonano oznaczenie. Interpretacja pozostałych wyników będzie możliwa po umieszczeniu ich w treści pytania, gdyż nie mam możliwości "otwarcia" linku. Kwalifikacja do operacji możliwa będzie po dokonaniu oceny wszystkich wyników badań łącznie z ocena fT3 i fT4. Pozdrawiam