Obustronnie podżuchowo widoczne węzły chłonne przebudowane tłuszczowo

wynik TSH mam 0.570 zrobiłam dodatkowo USG tarczycy wyniki są takie:prawy płat tarczycy wym.17x22x60mm-obj.11,7m3 cień tarczycy grubość do3,3mm lewy płat wym.19x18x57mm-obj.10,2cm3 całkowita objętość tarczycy wynosi 21,9cm3.Obustronnie podżuchowo widoczne węzły chłonne przebudowane tłuszczowo po prawej o sr.do 23mm po lewej do 17mm.Do endokrynologa mam wizytę dopiero za 2 mies.Chciałabym dowiedzieć się coś więcej o tym wyniku.

Renata GrzechociĹska

Nie podała Pani norm obowiązujących dla laboratorium. Dla wartości referencyjnych wynik TSH jest w normie. Ze względu na uwidocznione węzły chłonne proponuję udać się do chirurga lub poczekać do wizyty u enodkrynologa, który pokieruje dalszym postępowaniem.