Widoczne węzły chłonne szyjne bez patologii

Usg tarczycy - kobieta 26 lat. Tarczyca niepowiekszona, prawy płat 13x10x45mm, obj ok 2,9 ml, lewy o wym 11x9x39mm obj ok 1,9, płaty nie schodzą poniżej lini mostka. Miąższ i nieco nizszej echogenicznosci. Z pojedynczym obszarem hipoechogennym o zatartych zasadach, wym 3x3x7mm w dolnej części lewego płata zmiany zapalne guzek? Raczej skąpo unaczynioną dovwczesnego badania kontrolnego. Widoczne węzły chłonne szyjne bez patologii. Tsh 1,54 (0,35-4,94) Ft3 3,13 (1,71-3,71) Ft4 1,07 (0,7-1,48)

Nie zadała Pani konkretnego pytania związanego z tymi wynikami. Wyniki wskazują raczej na małą tarczycę, ale z zachowaną aktywnością hormonalną (normy w badaniach laboratoryjnych zachowane). Guzek rozpoznany w tarczycy bardzo mały i nie podejrzany. W takich wypadkach zazwyczaj wystarczająca jest obserwacja. O dalszym postępowaniu musi zadecydować endokrynolog prowadzący.