Hashimoto i ból kolana

Witam ! W lutym zdiagnozowano u mnie Haszimoto a od ok.miesiąca cierpię bardzo na ból kolan Czy ma to jakiś związek? Zanim dobrze mnie zdiagnozowano dużo przytyłam ok.25 kg ( w okresie 3 lat) ale nic mnie nie bolał,ból pojawił się nagle i utrzymuje się w nocy i w dzień. Obecnie biorę Euthyrox 50 na zmianę z 75.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

ból jest prawdopodobnie związany z nadmiernym obciążeniem stawu kolanowego ale pewność Pani uzyska po wizycie u ortopedy. Proszę zastosować dietę redukującą wagę odpowiednią do Hashimoto i przyjmować suplement lub lek z chondroityną i glukozaminą n. doppelhertz na stawy.

Pozdrawiam