Hashimoto i problemy z wagą

Witam.Mam 42 lat,choruję na Hoshimoto ok 13 lat Biorę Eutyrox w różnych dawkach w zależności od wyników TSH. Nie spożywam właściwie tłuszczy zwierzęcych, nie jestem też łasuchem, od ok 1/2 roku nie jadam mięsa(tylko ryby) Mam bardzo duży problem z wagą. Mam zwyrodnienie w stawach kolanowych III/IV st.(po artroskopiach), pękają mi też i wypadają korony zębów(dbam o stan). Endokrynolog twierdzi, że choroba ta jeśli biorę leki to nie ma wpływu na mój stan zdrowia.Czy to możliwe?

Witam. Generalnie dobrze kontrolowane wole Hashimoto nie powinno powodować zmian wagowych. Pani jednak bierze różne dawki. Generalnie powinny być to dawki zwiększające się z wiekiem do dawki maksymalnej stałej do końca życia. Myślę że trzeba by było przyjrzeć się dokładniej Pani metabolizmowi i zastanowić jak dalej postępować

Unikanie tłuszczy zwierzęcych jest dużym błędem. Przy Hashimoto odpowiednia dieta jest niezwykle istotna. Może nie jest łatwa, ale za to możliwa do zrealizowania. Wystarczy wyeliminować laktozę, gluten oraz warzywa psiankowate, a efekt będzie zdumiewający. W razie pytań zachęcam do kontaktu.

Pozdrawiam,
k.wawrzyniak@odzywiajsiezdrowo.pl
www.odzywiajsiezdrowo.pl