Helicobacter pylori i nadżerkowe zapalenie błony żołądka i dwunastnicy, zapalenie krtani

witam, w październiku 2015 roku wykryto u mnie refluks. Miałem też helicbacter pylori i nadżerkowe zapalenie błony żołądka i dwunastnicy i zapalenie krtani. Otrzymałem tabletki na bakterię i nadżerki oraz Emanera 20mg. Jeśli nie wezmę jeden dzień Emanery to refluks dokucza. Jeśli biore regluarnie to objawów refluksu nie ma wcale (czasami zakłuje lub się odbije po posiłku) trzymam także dietę, wysoko śpie itd. Niestety cały czas mam suche i czerwone gardło (z czasem infekcja). Co należy robić?

Lek. Katarzyna Szymczak

Gardło należałoby skontrolować u laryngologa, dbać o jego nawilżanie - przyjmować dużo plynow, witaminy A i E oraz kontynuować leczenie refluksu.
Pozdrawiam