Helicobacter pyroli a grzybica jelit

Dobry wieczór Od kilku lat, może pięciu, przynajmniej raz w roku przechodzę leczenie na helikobakterie pyroli. Jednocześnie od wielu lat cierpię na chorobę refluksową. Objawy obydwu dolegliwości są bardzo uciążliwe. Jaka może być przyczyna tego, że kuracja na helikobakterie musi być powtarzana raz a czasem dwa razy w roku ? Czy może powinnam zrobić badania w kierunku grzybicy jelit ? - objawy są takie jakie obserwuję u siebie. Pozdrawiam. Małgorzata

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do gastroenterologa. Wizyta lekarska jest nie zbędna aby móc skierować Panią na odpowiednie badania. Uważam, że jeżeli problem się powtarza może trzeba udać się innego specjalisty.