Helicobacter pyroli, ucisk w gardle, odbijanie, zgaga i ból w klatce piersiowej

Witam . Moje badania morfologii sa w normie ale wykruyto mi helikobakter zrobikam wyniki i plt mialam 491 potem znow zrobilam mialam 458 zaczelam brac helicid pitem zrobilam qyszlo 453 i lym% 25 objawy wtedy juz mi ustapily tetaz znowu doszly mam kluske w gardle odbijanir nawet po wodzie niegazowanej zgaga bol klatki piersiowej zaparcia ale zdarzylo sie ze mialam biegunke raz kolor brazowy a raz zielony :( zrobilam wyniki i teraz mam plt 498 a lym % 27.5mozebyctozwiazekzhelikobakterem?

Witam,

Wartosc plytek krwi raczej nie ma bezposredniego przelozenia na objawy choroby refluksowej (GERD) ktora Pani opisuje. Podwyzszony poziom plytek krwi wzdarza sie przy wspolistniejacym przewleklym stanie zapalnym - warto oznaczyc morfologie krwi oraz markery stanu zapalnego (OB, CRP) oraz podjac poszukiwania utajonych ognisk infekcji (w pierwszej kolejnosci wyeliminowac zmiany prochnicze zebow, infekcje drog moczowych i rodnych).
Co do choroby refluksowej to nalezaloby zasiegnac porady gastroenterologa, ktory najpewniej zdecyduje o wlaczeniu leczenia na dluzszy okres czasu.

Pozdrawiam!

Krzysztof Gryga