Hipochondria u młodego mężczyzny

Witam.Mam problem bo już nie wiem co mam ze sobą zrobić cały czas źle się czuje nie wiem co mi dolega jest mi dziwnie juz chciałbym żeby to co mi jest się stało obudził się w szpitalu i żeby było po wszystkim , już nawet nie wiem jak to jest się dobrze czuć. W wieku 4lat dostałem drgawek podczas wysokiej gorączki 13 lat Później dostałem drgawek na dyskotece od swiatel, to może być epilepsja? Ostatnio byłem na eeg wynik wyszedł źle ale neurolog powiedział ze mam nadwrażliwość na światło Pomocy!!

Witam,
Odnoszę wrażenie,że to,czego chciałby się Pan pozbyć,czyli być "po wszystkim"jest ogólnym niezadowoleniem z życia i z tego powodu również oczekiwaniem,by ktoś inny je zamienił na zadowalające.Są to zachowania typowe dla małych dzieci,które jeszcze nie są w stanie komunikować swojego dyskomfortu inaczej,niż poprzez placz,drgawki lub inne podobne odruchy obronne.Czasami jednak takie sposoby zostają utrwalone i funkcjonują mimo dorosłości,chociaż realnie powinny być wyrażone poprzez słowa,zmianę warunków otoczenia itp.Zachęcam do kontaktu z psychoterapeutą,który pomoże Panu w wyjściu z okresu dzieciństwa,w którym utkwił Pan psychologicznie pod względem komunikowania się z otoczeniem i pomoże znależć inne,bardziej skuteczne sposoby radzenia sobie z trudnościami.
Pozdrawiam serdecznie i zachęcam.

Witam Pana. Trochę sugestywny jest dla mnie tytuł Pana postu. Jeśli wykonałby Pan niezbędne badania i specjaliści interpretujący wyniki stwierdziliby, że wszystko jest u Pana dobrze, w normie to wówczas jest do rozważenia hipoteza o hipochondrii. W przypadku EEG badanie nie do końca precyzyjnie rozstrzyga wątpliwości dotyczące epilepsji. Bardziej precyzyjnym badaniem jest badanie rezonansem magnetycznym. Proszę swoje dolegliwości konsultować ze swoim lekarzem ogólnym. To on może zlecić niezbędne badania i/lub konsultacje z innymi specjalistami. Pozdrawiam Pana
http://piotrantoniak.pl/