Hipoglikemia a spadek cukru

Witam. Od jakichś 3 lat borykam się ze spadkami cukru, lecz dość rzadko występowały i nie były zbyt małe. Jednak dziś rano, kiedy wstałam, czułam się nadal senna i niedobrze mi było. Zjadłam płatki z mlekiem dość słodkie i niestety stan mój się pogorszył, bo na stojąco spałam, choć nie ziewałam i byłam zlana potem. Mój mąż się wystraszył, że może mam niskie ciśnienie, ale ciśnienie było 112 na 80. Na wszelki wypadek dał mi 10 kropel na łyżeczce cukru leku: krople nasercowe.

Po 15 minutach poczułam się znacznie lepiej i wstałam z łóżka, potem wzięłam cukierka miętowego i już w ogóle zapomniałam o zaistniałym fakcie. Koleżanka, która choruje na cukrzycę powiedziała, że może to spadek cukru i jakieś 20 minut po tym cukierku zmierzyła mi cukier i miałam 86. Teraz o 12 zjadłam obiad, ale czuję, że znów zaczynam się źle czuć, a jest 14. Czy to możliwe, że mam hipoglikemię?

KOBIETA ponad rok temu

Witam.

Opisane objawy mogły być spowodowane m.in. hipoglikemią. Jednak odpowiedź czy tak rzeczywiście było byłaby możliwa tylko w przypadku zmierzenia glikemii podczas takich objawów.

Pozdrawiam.