Niski poziom cukru i senność

Witam. Pytanie kieruję do lekarza zajmującego się niedocukrzeniem organizmu. Jestem senna od dwóch tygodni ponad zaczyna się to około 19 godz i muszę się położyć na około 2 godz i śpię. Mierzyłam cukier naczczo rano i wyszło mi 40 cukru. Zjadłam coś zmierzyłam po 2 godz po jedzeniu miałam 60 cukru. Wieczorem córka mi doradziła zjeść coś słodkiego zjadłam pączka, zadziałało na pół godz i potem znów spać mi się chciało. Mierzyłam cukier po godz 23 to miałam 117 cukru. Co się dzieje ? Co mam robić

Jeśli ma Pani cukrzycę, to znaczy, że ma Pani zbyt duże dawki leków doustnych/insuliny. Jeśli nie, to wymaga Pani dokładnej diagnostyki hipoglikemii, której przyczyny mogą być różne włącznie z "insulinoma". Warto udać się, do lekarza, który po zebraniu dokładnego wywiadu i zbadaniu Pani zadecyduje o konieczności dalszej diagnostyki (niewykluczone, że w warunkach szpitalnych).

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz