Hipoglikemia w 26. tygodniu ciąży

Witam serdecznie. Kilka dni temu dowiedziałam się że jestem chora na hipoglikemię. Stosuje się już do wszystkich zasad racjonalnego żywienia jednak problemem jest to że jestem w 26 tygodniu ciąży i cały czas boję się o zdrowie i życie jeszcze nienarodzonego dziecka. Mój lekarz ginekolog nie chce mówić zbyt wiele na ten temat a ja mam cały czas poczucie że robię zbyt mało dla dzidziusia. Proszę o poradę do jakiego specjalisty powinnam się udać lub jakie dodatkowe badania powinnam zrobić.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Ciężkie napady hipoglikemii jak najbardziej mogą być niebezpieczne dla rozwoju płodu. Zdecydowanie powinna Pani poprzez dietę unikać wahań poziomu cukru we krwi. W celu uzyskania szczegółowych informacji proszę porozmawiać ze specjalistą diabetologiem.