Hyperplasia glandularis endometrii partim cystica, Endocervicitis

Od półtora roku staramy się po 16 l. o drugie dziecko. Obecnie jestem 4 tyg. po łyżeczkowaniu macicy - podejrzenie poronienia i 3 tyg. po laparoskopowej salpingotomii ciąży ektopowej prawej. Zastanawia minie wynik histo po łyż.: Hyperplasia glandularis endometrii partim cystica. Endocervicitis. Ten silny stan zapalny - bezobjawowy, obecny w cytologii od porodu i po usun. nadżerki. Czy rozrost może być wynikiem ciąży ekt.? Czy trzeba go razem ze st. zap. dalej diagnozować i leczyć? W jaki sposób?

Witam. Rozrost najprawdopodobniej jest wynikiem zaburzeń hormonalnych. Sugeruję przeprowadzenie diagnostyki w tym kierunku.