IgM w wyniku badania na toksoplazmozę

Witam! Czy te wyniki badań toksoplazmozy są niepokojące? IgG <0,5 Ul/ml zakres referenycjny: nieobecne: <6,4 wątpliwe: 6,5-9,9 obecne: >10 IgM 0,19 zakres referencyjny: nieobecne: <0,9 wątpliwe: 0,9-0,99 obecne: >1,0 Czy sam fakt, że jakiekolwiek IGM zostało stwierdzone (nawet ujemne) moze świadczyć, że choroba się jakoś rozwija i dopiero, co została nabyta?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, z wynikami należy zgłosić się do lekarza kierującego na badanie. Ujemny poziom przeciwciał świadczy o braku kontaktu z toksoplazmozą w przeszłości. Ze względu na metodę oznaczania przeciwciał wynik nigdy nie będzie równy 0, ważna jest interpretacja wyniku zgodnie z zakresem referencyjnym konkretnego laboratorium.

Wynik badania świadczy o przebytej toksopazmozie ( Pani organizm sam sobie z nią poradził ). Choroba nie rozwija się. Proszę się nie niepokoić,
pozdrawiam,
Iwona Manikowska