Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 4 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ile czasu powinienem być na zwolnieniu po zszyciu kolana?

Dzień dobry, W zeszłym tygodniu miałem wypadek, potrącił mnie rowerzysta, w wyniku czego mam rozcięte kolano. Na SORZE założono mi 6 szwów. Dostałem skierowanie na zdjęcie szwów od 10 do 14 dni po założeniu ich. Zwolnienie lekarskie z pracy dostałem na 10 dni. Za 4 dni powinienem iść do pracy, jednak noga nie jest jeszcze do końca sprawna. Mam problemy z chodzeniem. Pracuję fizycznie w trybie zmianowym po 12h. Nie wiem czy poradzę sobie w pracy z tym kolanem. Czy 10 dni to normalny okres dochodzenia do siebie po szyciu kolana? Jeżeli będę nadal miał problemy to od jakiego lekarza powinienem się udać? Dziękuje.
MĘŻCZYZNA, 24 LAT 7 miesięcy temu

Jak pracują Polacy?

400 minut - dokładnie tyle efektywnie pracują codziennie Polacy. To 6 godzin i 40 minut ciężkiej pracy. Na ziewanie, rozmowy z kolegami, a także przerwę obiadową czy kawową pozostaje 100 minut. Wynika z badania instytutu Millward Brown S.A.

Uraz kolana to w tym przypadku rana cięta- zszyta, i stłuczenie. Stłuczone kolano może boleć dłużej. Jeśli nie jest Pan zdolny do pracy z tego powodu, zwolnienie wystawi lekarz rodzinny.

Specjalista chorób wewnętrznych i diabetolog. Pracuje w Centrum Badań Klinicznych PI-House w Gdańsku i Spółdzielni Lekarskiej w Gdyni.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy