Ile ejakulacji w ciągu dnia?

Mam pytanie, czy np. zbyt duża ilość ejakulacji może zaszkodzić penisowi? Bądź czy można potem odczuwać ból podczas wzwodu, a nawet nie? Czy może spowodować trwałe uszkodzenie? Mogą być jakieś negatywne tego skutki?
ponad rok temu

Witaj,

Nie ma wytycznych mówiących, ile stosunków można odbyć w ciągu doby. Ważne jest samopoczucie oraz potrzeby seksualne.
Oczywiście przy częstych zbliżeniach może dojść do wrażliwości prącia i zmniejszona przyjemność z tego płynących. Przy masturbacji istnieje dodatkowo ryzyko zdarcia naskórka i infekcji na skutek braku wystarczającego nawilżenia.
Z trwałych zaburzeń istnieje ryzyko problemów ze wzwodem przy częstej masturbacji. Jest to związane z uwrażliwieniem receptorów na jeden rodzaj przyjemności. Panowie nadmiernie korzystający z samozaspokajania mają z czasem problemy z osiągnięciem wzwodu w trakcie zbliżenia z kobietą.

Pozdrawiam