Ile goi się rana po obtarciu na twarzy?

Witam. Wczoraj wywaliłem się się na rowerze i zdarłem policzek, pojawiła się opuchlizna na policzku i oku, czy potrzebuje stosować jakieś masci? i ile mniej więcej czasu minie żeby zeszła opuchizna i otarcia, prosze o porade.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, leczenie zależy od głębokości i rozmiarów rany. W razie wątpliwości wskazany jest kontakt z lekarzem. Jeżeli uszkodzenie dotyczy oka (a nie powieki) to zgłosić się do okulisty.
Doraźnie przede wszystkim należy odkazić ranę, dbać o jej czystość. Pomóc mogą też chłodne okłady. Powierzchowne otarcia skóry twarzy goją się z reguły szybko, do 14 dni.