Ile kosztuj aparat na zęby zdejmowany?

Ile kosztuje aparat na zeby zwykly do zdejmowania i jakie sa kolejki????

Aleksander Ropielewski

NFZ nie refunduje leczenia ortodontycznego dla osób powyżej 12 roku życia. Kolejki są różne dla różnych klinik. Jeżeli chodzi o prywatne leczenie ortodontyczne to są to koszty, w zaeżności od aparatu, od ok. 300 do 2000 złotych. Czas oczekiwania w takim wypadku jest rzędu tygodnia, dwóch.