Ile moczu powinna oddawać 90-letnia osoba leżąca po udarach?

prosze serdecznie o odpowiedz ile moczu powinna wydalic 90letnia osoba lezaca, po udarach, ze stymulatorem i skaczacym cisnieniem, rano 110-120/70 dalej spada, podwyzszamy je coca cola, puls staly 69 przyjmujaca 1000ml plynow i 600 ml posilkow. do tej pory jest furosemid 40 mg po 0,5 tabletki rano i wieczorem. widze, ze wychodzi za duzo moczu( ponad 2 litry) , prowadzimy bilans dobowy wszystkiego dot. pacjenta, mocz, jedzenie, picie,cisnienie. czy nalezy odstawic furosemid wieczorem? dzk.mw

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
O ewentualnym odstawieniu leku powinien zadecydować lekarz po bezpośrednim badaniu. Proszę zatem udać się na wizytę do lekarza.