Bilans płynów u osoby leżącej

pilnie potrzebuje rady w spr. bilansu plynow-mama -lezaca - m.in.po udarze, sepsach i 2 zapaleniach opon, dostaje - p/PEG dziennie 1300 ml wody 1500 ml jedzenia przemysl./w tym jest 80 proc. wody/; moczu oddaje /- 2 litry; prosto liczac bilans wychodzi 500-700 ml na plus; ale czytalam ze do plynow wydalanych nalezy doliczyc ok. litra jakie organizm potrzebuje na oddychanie/wydala przez skore.czy mamy bilans jest dobry - czy trzeba wiecej wody? czy wiecej -ile? -moze zaszkodzic? dziekuje

Przy normalnej temperaturze ciała jeśli język jest wilgotny i skora prawidłowo napięta, a ciśnienie krwi prawidłowe - to obecna ilość dostarczanych płynów jest ok.