Spożywanie płynów w trakcie diety

Kiedy należy pić ? Jestem na diecie i piję w ciągu dnia tylko wodę, zaś do śniadania bądź kolacji 100 ml ciepłego mleka, bo na tyle pozwala mi dieta , z łyżeczką cukru bądź herbatę z łyżeczką cukru. Zastanawiam się kiedy pić te mleko ,przed, w trakcie, czy po śniadaniu bądź kolacji. Posiłki zawsze jem w tych samych porach. Co do wody też nie wiem kiedy mogę ją pić. Chciałabym jeszcze zapytać czy mogę pić herbatę z łyżeczka cukru między posiłkami ? Proszę o odpowiedź na wszystkie pytania :)
ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Nie istnieje pora w której spożycie napoju jest mniej czy bardziej wskazane. Nie zaleca się picia w trakcie posiłku, gdyż ma to wpływ na nieco gorsze trawienie pokarmów. Lepiej byłoby więc w takiej sytuacji wypić mleko lub herbatę po posiłku.
Uzupełnianie płynów jest tez ważne bezpośrednio po wysiłku fizyczny, z uwagi na ich większe zużycie.
Nie zaleca się spożywania napojów z dodatkiem cukru, ponieważ stanowi on źródło pustych kalorii. Można natomiast zastąpić go sporadycznie słodzikiem.
Zalecana ilość spożywanych płynów zależna jest od intensywności aktywności fizycznej realizowanej w ciągu dnia i zawartości błonnika w diecie. Średnio stanowi ona ok 2 l/dzień w postaci wody mineralnej, świeżo wyciskanych soków owocowych i np. zielonej herbaty. Napoje te można spożywać pomiędzy posiłkami.

Witaj,
W ciągu dnia nalezy wypijać około 2-3 litrów płynów.
Woda nie zawiera kalorii. Można ją pić przez cały dzień po 1-2 łyki.
Jeżeli chodzi o płyny podczas posiłków to pij je w trakcie.
Nie piszej jaki charakter ma Twoja dieta. Jeżeli jest to dieta odchudzająca to wypicie płynu tuż przed posiłkiem spowoduje że mniej zjesz.
1 łyżeczka cukru to około 20kcal to nie jest dużo. Jedną z nazdrowszych herbat jest zielona herbata, spróbuj ją włączyć do diety.
Pozdrawiam,
Aneta Kościołek

Należy pić regularnie przez cały dzień, z unikaniem sytuacji, kiedy przez cały dzień nie pijemy prawie nic, a wieczorem nadrabiamy. 100ml mleka to jest mała ilość i nie ma to większego znaczenia, kiedy ono zostanie wypite: przed, po cz w trakcie posiłku. Podobnie rzecz się ma z wodą. Z punktu widzenia uczucia głodu i sytości lepiej pić przed posiłkiem. Wieczorami, kiedy jesteśmy pomaga wypicie ciepłego płynu herbaty czy szklanki mleka. Mleko najlepiej 2% tłuszczu, a woda mineralna. Najlepiej wybierać wody o wysokiej zawartości wapnia i magnezu, a niskiej sodu. Możesz spokojnie się trzymać zasady 1 płaska łyżeczka cukru/ miodu na dzień- do mleka lub herbaty. Powinno się pić minimum 30ml na należną masę ciała, czyli jeżeli zmierzasz przykładowo do 60kg, to nie powinnaś pić mniej niż 1800ml. Powinna dominować woda. Niestety napoje zawierające kofeinę nie wliczają się do bilansu płynów (typu czarna herbata, kawa, cola).

Witam,
Płyny należy przyjmować minimum 30 minut przed lub po posiłku. Ważne jest aby głownie była to woda niegazowana. Przy diecie typowej dla osoby chcącej schudnąć dozwolone są herbaty owocowe, ziołowe, roibos, zielona, itp. Natomiast nie wiem jakie Pani ma wyniki badań i czy nic Pani nie dolega, dlatego wstrzymam się od informacji kiedy i czy w ogóle powinna Pani pić mleko i dodawać cukier do herbat