Spożywanie pokarmów a oddawanie stolca

Witam ! Chcialbym sie dowiedzieć dlaczego ,gdy pije wode mineralną oddaje rzadko kał ,a gdy wypije słodką kawe,herbate czy napoje takie jak sok,oranżada to kał od razu daje o sobie znać po wypiciu. Czy cukier może mieć na to wpływ ?

Lek. Tomasz Budlewski

Sądzę, że to zbieg okoliczności, zalecane jest spożywanie co najmniej 2,5l niegazowanej wody mineralnej. Proszę spróbować ograniczyć słodkie napoje i kilka dni pić wodę wg zaleceń, oczywiście 2-3 herbaty (najlepiej zielone) i kawa nie zaszkodzą i wtedy zobaczyć czy ma Pan problemy z załatwianiem, jeśli wypróżnienia będą prawidłowe to znaczy że wszystko ok.